Мин Дуюкова Галина Нюргустановна 1989 с Дьокуускайдаа5ы педагогическай училищены №2, 2006с «Московский государственный открытый  педагогический университет имени М.А. Шолохова» уерэнэн бутэрбитим. 1989с Чурапчы оройуонугар, Мугудай нэьилиэгэр «Чуораанчык» детсадка  иитээччинэн, уонна хореограбынан улэбин са5алаабытым. 1995сылтан Таатта улууьун, Ытык-Куел   «Сулусчаан» детсадка иитээччинэн, физругунан, хореограбынан  улээбитим. 2006  сылтан  музыкальнай салайааччынан улэлиибин. «Домисолька» ырыа  ансаамбыла тэрийэн элбэх  международнай,  республиканскай, региональнай, улуустар   курэхтэригэр, концертарга, тэрээьиннэргэ о5олор  ситиьиилээхтик  кытталлар. Барыта ансаамбылга сылын аайы 40 о5о  себулээн дьарыктанар. Бу маннык элбэх ситиьии, кыттыы барыта тереппут,  детсад коллектива, салайааччылар куус – кеме  буолан  элбэ5и ситистибит, о5олор музыка эйгэтигэр сайдыылара бе5ергеете, кэнээтэ.

О5олор ситиьиилэрэ  2009- 2015сс

Сыла
 Буолар сирэ
Тиэмэтэ
Кыттааччы
Тумук
2009
Улуус
 А.Е.Кулаковскай «Хомус хоhооно суруллубута 100 сыла»
« Кэскиллээх оонньооччу»
Айыына Сыромятникова
Номинация «Кэскиллээх оонньооччу»
2009
Улуус
Конкурс «Дьиэрэнкэйдиир о5о саас»
Танцевальный ансамбль «Сир симэхтэрэ»
Лауреаты 1 степени
2009
Улуус
Конкурс драматизации «В гостях у сказки», посвященному ко дню славянской культуры и письменности
Васильева Анита, Винокурова Настя Рахлеева Алина
1 место
2011
Улуус
«Полярная звезда »
Настя Протопопова
Дипломант III степени
2010
Улуус
«Полярная звезда»
Вокальный ансамбль «Сулусчаана»
Лауреаты 3 степени в номинации «Эстрадный вокал»
2011
Улуус
«Полярная звезда »
Дайаана Мочкина, Айыына Сыромятникова
Дипломант III степени
2011
Улуус
«Полярная звезда».
Никита Гуляев
Дипломант I степени
2012
Улуус
«Чугдаарар  чуораанчыктар»
Дайаана Мочкина, Айыына Сыромятникова
Номинация  «Таатта татыйыктара»
2012
Улуус
«Чугдаарар чуораанчыктар»
 Трио уолаттар
Лауреат 3степени
2012
Улуус
«Чугдаарар чуораанчыктар»
  Ансамбль «Сулусчаана»
Номинация «Гран-при»
2011
Региональ.
«Полярная звезда-2011»
Дуэт Айыына Сыромятникова, Дайаана Мочкина
Дипломант II степени
2012
Региональ.
«Полярная звезда-2012»
Дуэт Айыына Сыромятникова, Дайаана Мочкина
Лауреат II степени
2012
Региональ.
«Полярная звезда-2012»
Гуляев Никита
Дипломант III степени
2012
Региональ.
«Полярная звезда-2012»
Гуляев Никита
Дипломант I степени
2010
Республика
«Юное дарование Главного управления» Министерства Российской Федерации по делам гражданской обороны чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий по Республике Саха (Якутия)
Рахлеева Алина, Рахлеева Альциона
Диплом III меcто
2011
Республика
«Полярная звезда-2011»
Гуляев Никита
Дипломант III степени
2011
Республика
«Полярная звезда-2011»
Гуляев Никита
Дипломант I степени
2011
Республика
«Полярная звезда-2011»
Дуэт Айлика Матаннанова, Нюргу-яна Павлова
Дипломант III степени
2012
Республика
«Полярная звезда-2012»
Дуэт Айыына Сыромятникова, Дайаана Мочкина
Лауреат III степени
2012
Республика
«Полярная звезда-2012»
Вокальный коллектив «Сулусчаана»
Лауреат III степени
2013
Улуус
Конкурс «Мини театров»
Подготовительная группа
«Лучшее музыкальное оформление»
2013
Улуус
«Турнин утумун туту-ьан» хомусчуттар ку-рэхтэрэ
Старшая, подготовительная группа
Лауреат 3 степени
2013
Республика
Фестиваль «Бриллиан-товые    нотки»
Сардаана Дедюкина
Лауреат 1 степени
2014
Республика
«Этигэн хомус»
«Кун чэчик» старшая, подготовительная группа.
Диплом 3 степени
2014
Улуус
3 улуустаа5ы
«Эдэр актер — 2014» театральнай керуу
Старшая, подготовительная группа
Лауреат 3 степени
2014
Улуус
« Военно — патриоти-ческой песни среди дошкольного возрас-та»
Старшая, подготовительная группа
«Лучший сценический костюм»
2014
Республика
Фестиваль «Бриллиантовые нотки»
Сардана Дедюкина Алексана Корякина Катя Варламова
Дипломант
2014
Регион
За лучшее исполнение песни мелодиста Надежды Макаровой
2 младшая группа
Дипломант 1 степени
2014
Регион
За лучшее исполнение песни мелодиста Надежды Макаровой
Средняя группа
Лауреат 2 степени
2014
Регион
За лучшее исполнение песни мелодиста Надежды Макаровой
Старшая группа
Лауреат 2 степени
2014
Регион
За лучшее исполнение мелодиста Надежды Макаровой
Подготовительная группа
Лауреат 3 степени
2014
Регион
За лучшее исполнение песни мелодиста Надежды Макаровой
Кира Константинова Саргы  Неморицына
Лауреат 2 степени
2014
Регион
«За лучшее исполне-ние песни» мелодиста Надежды Макаровой
Катя Варламова Сардана Дедюкина Алексана Корякина
Лауреат 3 степени
2014
Регион
«За лучшее исполне-ние песни» мелодиста Надежды Макаровой
Сардана Дедюкина
Лауреат 2 степени
2014
Международный
Интернациональный Фестиваль «Бриллиантовые нотки»
Сардана Дедюкина
Диплом
2014
Междуна-родный
Интернациональный Фестиваль «Бриллиантовые нотки»
Сардана Дедюкина Катя Варламова Алексана Корякина
Диплом
2014
Регион
«Полярная Звезда»
Миша, Юра, Слава Платоновы
Лауреат 2 степени
2014
Регион
«Полярная Звезда»
Алексана Корякина Катя Варламова
Дипломант 1 степени
2014
Регион
«Полярная Звезда»
Фольклорный  ансам-бль «Кун Чэчик»
Дипломант 3 степени
2014
Регион
«Полярная Звезда»
Миша, Юра, Слава Платоновы
Лауреат 2 степени
2014
Регион
«Полярная Звезда»
Сардана  Дедюкина
Лауреат 2 степени
2014
Республика
Фестиваль «Бриллиантовые нотки»
Юра, Миша Платоновы
Дипломант 2 степени
2014
Республика
Фестиваль «Бриллиантовые нотки»
Майя Андросова Диана Винокурова
Дипломант 1 степени

«Домисолька» ансаамбыл

«Хотугу сулус 2014с» 2 степеннээх лауреата.

 

 

 

 

 

 

 

Региональнайный ырыа курэ5э

«Кемус ыллык» 2014с

Ырыа «Тиинчээннэр» бэлэмнэнии белех.

Ырыа  « Туос таба»  Сардаана Дедюкина


  Дьокуускайга ыытыллыбыт Международнай курэх «Бриллиантовые нотки 2014» дипломаннара Алексана Корякина, Сардаана Дедюкина, Катя Варламова

Ырыа «Барабыай»

Сардаана Неморицына, Кира Контсантинова ырыа « Музыкальный лес»