Результаты участия  воспитанников в конкурсах,

олимпиадах, соревнованиях 

 

Дата
Организаторы
Мероприятие
Участник
Результат
Алтынньы 31 күнэ, 2017 сыл
МБОО Уолбинское СОШ, ДО д/с “Кэнчээри”
Саха дьахталларыттан биир бастакы үөрэхтээх, фольклору хомуйааччы, олоҥхоһут, учуонай биир дойдулаахпыт М.Н. Андросова-Ионоваҕа аналлаах улуустааҕы
“ОЛОҤХОҺУТ КЫЫС -2017”
Егорова Амелия
Грамота
“КЫЛЫҺАХТААХ ОЛОҤХОҺУТ КЫЫС — 2017” анал аат кыайыылааҕа
“ОЛОҤХО ОҔО ХАРАҔЫНАН” уруһуй конкурса
Гаврильева Дайаана
Грамота
III миэстэ
6 ноября 2017г.
с. Чурапча
Региональный шахматный турнир среди начальных классов, посвященный 100-летию Великой Октябрьской Социалистической Революции
Парфенова Алина
Макаров Айсен
Иванова Ариша
Почетная грамота за
I место
II место
III место
Ноябрь, 2017г.
МКУ “Улусное управление образования” МР “Таттинский улус”
МБДОУ “Детский сад “Березка”
МР “Таттинский улус” РС(Я)
Заочный улусный смотр-конкурс  “Лучший детский логопедический лэпбук”
Винокурова Оля
Дьяконов Айхан (с родителем)
Сертификат
ДИПЛОМ
Лауреат III степени
Сэтинньи 25 күнэ 2017 с.
“Уус-Амма нэһилиэгэ” МТ дьаһалтата
“Айтал” норуот айымньытын дьиэтэ
Бэс Дьарааһын аатынан Чымынаайы орто оскуолата
Философскай наука кандидата А.С.Попова төрөөбүтэ 70 сылыгар анаммыт “Олоҥхо атыгар мэҥэстэн” улуустааҕы этнопедагогическай ааҕыы
Тарабукин Айтал
Грамота
I миэстэ
02.12.
2017 г.
Федерация шашек РС (Я)
ГБОУ РС(Я) “ЧРССШИОР им. Д.П.Коркина”
Республиканский турнир по русским шашкам “Юные таланты”
Собакина Эльвира
Собакин Костя
Дьяконов Айхан
Тарабукин Айтал
VI место из 28 участников VIII из 16 участников
XVII место из 61 участников
42 место
19.10.
2017г.
СМИ ЭЛ №ФС  — 65786
www.portalpedaqoqa.ru
Всероссийский портал педагога
Международный конкурс “Эти домашние животные”
Захарова Гея, куратор Назарова Оксана Артемьевна
ДИПЛОМ за
I место
Серия ДР
№ 6382
2017, сэтинньи
СР “Таатта улууһа” МО үөрэҕириитин улуустааҕы салалтатын муниципальнай казеннай тэрилтэ
Ытык-Күөллээҕи “Солнышко” уһуйаан
Региональнай “Кэрэ саас киэргэлэ — НЬУРГУҺУН” хоһоон ааҕыытыгар виртуальнай күөн күрэх
Дьяконов Айхан
“Сэргэх ааҕааччы” анал аат
15.11.
2017
Образовательный Центр “Путь знаний”
Международный творческий конкурс “Карнавал осенних красок”
Семенова Виолетта
ДИПЛОМ
II степени в номинации “Рисунок”
Январь 2018г.
МКУ «Улусное управление образования»
МБДОУ Центр развития ребенка «Кэнчээри»
Муниципальный отборочный этап III Республиканских игр юных исполнителей классической и национальной музыки «Алыптаах дор5оон.Чарующие звуки Якутии»
Ансамбль «Кун чэчик» (подг. гр.)
Номинация «Терут дор5оон» в номинации «Национальная музыка»
Министерство образования и науки РС(Я)
ГАУ ДО РС(Я) “Малая академия наук РС(Я)”
Республиканских игр юных исполнителей классической и национальной музыки «Алыптаах дор5оон.Чарующие звуки Якутии»
ЛАУРЕАТ
I степени
15.02.
2018
Бриллиантовый цирк Якутии  им.Марфы и Сергея Расторгуевых
IX-й Республиканский конкурс циркового искусства им.С.Расторгуева
Дьяконов Айхан
«Лучший фокусник Якутии» 
II место
16.02.
2018
Саха Өрөспүүбүлүкэтин “Таатта улууһа” муниципальнай оройуон үөрэҕириитин улуустааҕы салалтатын муниципальнай тэрилтэ
Ытык-Күөллээҕи “Сулусчаан” оҕону сайыннарар киин
Улуустааҕы “Уол оҕо – инники кэскилбит” бырайык иһинэн “Үҥкүүлээ, уол оҕо!” үҥкүү куонкурса
“Сир симэхтэрэ” үҥкүү ансамбль
ГРАН ПРИ
“Кырачаан боотурдар оонньуулара”
Тарабукин Айтал
II миэстэ
“Чыыбы-чаабы чабырҕах”
Вырдылин Саша
“Тоойуом” ансаамбыл
КЫЛААН ЧЫПЧААЛ
III истиэпэннээх лауреат
27.02.
2018
Өксөкүлээх Өлөксөй аатынан норуоттар доҕордоһууларын Дьиэтэ
Саха Өрөспүүбүлүкэтин норуоттарын култууратын нэһилиэстибэлэрин киинэ
Олоҥхо тыйаатыра
Вырдылина Айыына
VII өрөспүүбүлүкэтээҕи фольклор фестивала
ӨБҮГЭ БЫСТЫБАТ СИТИМЭ
ЛАУРЕАТ
I таһыма (чабырҕах)
“Тоойуом” бөлөх
“АЙАМНЬЫЛААХ ТОЛОРООЧЧУ” анал аат
28.02.
2018
Таатта улууһун үөрэҕириитин салаата
Туора-Күөллээҕи “Кэскил” оҕо саада
Борисов Айсен (6-7 с.)
“Дорҕоон дьоһун дуораана” оскуолаҕа киириэн иннинээҕи саастаах уолаттарга ырыаны биирдиилээн толоруу улуустааҕы күрэх кыттыылааҕын бэлэмнээбит салайааччыга
Лауреат
III степени
Вырдылин Саша
(5-6с.)
Лауреат
III степени
Васильев Милан
“Үлэ киһини киэргэтэр”  тиэмэҕэ “ЭРЧИМ” оскуолаҕа киириэн иннинээги саастаах уолаттарга хоһоону биирдиилээн ааҕыы региональнай күрэх
Дипломант
II степени
Пономарев Илья
Туоһу сурук
10-11 марта
2018г.
Оргкомитет ФК Бриллиантовые нотки
Республика Саха (Якутия)
VI Региональный детско-юношеский  фестиваль
в рамках VI Международного фестиваля «Бриллиантовые нотки»
Номинация «Вокал», ансамбль «Чугдаар»,
 4-6 лет
Лауреат
I степени
Номинация «Вокал», ансамбль «Куерэгэй»,
4-6 лет
Лауреат
I степени
Номинация «Вокал», Аржакова Сайнаара, 5 лет
Лауреат
I степени
Номинация «Вокал», Вырдылин Саша, 5 лет
Лауреат
I степени
Номинация «Вокал», ансамбль «Кердеех дор5ооннор», 6-7 лет
Лауреат
II степени
Номинация «Вокал», ансамбль «Биьикчээн», 3-4 года
Лауреат
III степени
Номинация “Студия мод”,
коллектив “Мичээр”,
 5-6 лет
ГРАН-ПРИ
за коллекцию “Шахматное королевство”,
Лауреат
I степени
Номинация “Хореография”, коллектив “Боотурдар”,
 6-7 лет
Лауреат
I степени
Номинация “Хореография”, коллектив “Сир симэхтэрэ”,
 6-7 лет
Лауреат
I степени
Номинация “Хореография”, танцевальный коллектив “Сир симэхтэрэ”,
 6-7 лет
Лауреат
I степени
13.03.
2018
МКУ «Улусное управление образования»
МР «Таттинский улус» РС(Я)»
МБДОУ  «Теремок»
Дорофеев Алеша
Улуустааҕы “Куолу-2018” тыл этиитигэр күөн күрэстэрэ
II миэстэ
19.03.
2018
МКУ “Улусное управление образования”
МР “Таттинский улус” РС(Я)
Аргунов Эрсан
Улусный конкурс юных исследователей среди детей дошкольного возраста “Тоҕус тегул тоҕо?”
ДИПЛОМ
I степени
Собакина Дайаана
Номинация
“Лучшая защита доклада”
20.03.
2018
Улуустааҕы үөрэх управлениета
“Березка” оҕону сайыннарар киин
Собакина Дайаана
“МОЗАИКА” метод холбоһук иһинэн ыытыллар “СОНОР” интеллектуальнай оонньуу
Грамота
III миэстэ
23.03.
2018
Улуустааҕы үөрэх управлениета
“Березка” оҕону сайыннарар киин
Собакина Дайаана
Улуустааҕы интеллектуальнай “СОНОР” оонньуу оҥоһугар
Грамота
II миэстэ